Akcesoria szalunkowe – co to za elementy i gdzie je kupić?

Dowiedz się, gdzie zamówić akcesoria szalunkowe.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły, które służą do wzmacniania deskowań i znajdują zastosowanie na każdej budowie. Jakie produkty wykorzystuje się podczas szalowania? Dlaczego warto zaopatrzyć się w nie przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i przeznaczenie

Żeby szalunki stropowe, używane do wykopów czy ścienne były ustawione we właściwy sposób, niezbędne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich producenci dostarczają obecnie sporo materiałów używanych do wzmacniania konstrukcji, m.in. sworznie napinające, napinacze rygla, ściągi szalunkowe, klucze do rusztowań i żabek napinających, zaciski sprężynowe, nakrętki, korki i stożki, listwy pozycjonujące czy fazujące oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, nazwany również ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pomaga zachować stosowny odstęp między poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dołączone są nakrętki talerzowe, motylkowe lub przegubowe. Z kolei żabki napinające stosowane są jako uchwyty umożliwiające spięcie szalunku za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią również dystanse umożliwiające zachowanie odpowiedniej odległości między szalunkiem a prętami. Przy kupowaniu akcesoriów nie można nie uwzględnić też ocynkowanych nakrętek, które pasują do ściągów.

Czy warto kupić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w bogato zaopatrzonych sklepach internetowych. Witryny internetowe oferują świetnej jakości materiały od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Tekko, Rasto czy Peri i można je nabyć w przystępnych cenach.

Kontakt z nami:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved