Budowa domów z bali – ciepłe i piękne domy

Domy wznoszone w technologii zrębowej, czyli tak zwane domy z bali, cieszą się coraz większą popularnością. Są budowane coraz częściej i stanowią świetną alternatywę dla klasycznych domów murowanych. Domy tego typu wznosi się ze zrobionych z drewna bali, które rozmieszczane są w bardzo charakterystyczny sposób. To znana od pokoleń technika budowania domów, którą doceniliśmy ponownie.

Budowa domów z bali: jakie są główne cechy takich domów?

Zwiększająca się nieustannie popularność tak wznoszonych domów nie wzięła się bez powodu. Przede wszystkim domy budowane w technologii zrębowej prezentują się wyjątkowo pięknie. Do tego wewnątrz takich domów panuje niezwykła atmosfera, dzięki której mieszka się w nich bardzo dobrze. Drewno to w pełni naturalny izolator termiczny. To właśnie dlatego domy z bali nie potrzebują wykonywania czasochłonnego i naprawdę kosztownego ocieplenia. Są o wiele cieplejsze niż domy murowane, które zazwyczaj generują ogromne straty ciepła. Jeśli tylko domy z bali będą właściwie utrzymywane, przetrwają w doskonałym stanie bardzo długo. Koszt ich wykonania naprawdę nie jest za wysoki, co sprawia, że także pod tym względem wygrywają one z technologiami innego rodzaju. Domy z bali najczęściej spotkać można na terenach leżących w górach oraz na Suwalszczyźnie. Nie znaczy to jednak, że nie są aktualnie z chęcią wznoszone też w innych regionach naszego kraju. Bale są odpowiednio przygotowywane, co sprawia, że są odporne na wilgoć i inne czynniki atmosferyczne. To właśnie dlatego domy wykonane z drewnianych bali mogą być wznoszone we wszystkich częściach Polski.

Budowa domów z bali: pomoc fachowca jest potrzebna

Decydując się na dom z bali, powinno się zadbać, aby zarówno wykonanie projektu, jak i realizację prac budowlanych powierzyć fachowcom specjalizującym się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wówczas można być pewnym, że dom będzie zaprojektowany i wybudowany prawidłowo, a w czasie użytkowania nie ukażą się nieprzyjemne niespodzianki.

Kontakt z nami:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved