Czym charakteryzują się ekologiczne domy drewniane?

Jeśli chcesz zamówić domy drewniane Kraków, skieruj się na ten adres.

Jeszcze kilkanaście lat temu wielką popularnością wśród Polaków cieszyły się domy murowane. Wznoszono na obszarze Polski domy z pustaków kształtem przywodzące na myśl proste pudełka. Dzisiaj wiemy już, że nie są to najlepsze rozwiązania. Dlatego coraz chętniej stawiamy na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Inspirowane tradycyjnym góralskim budownictwem mają naprawdę mnóstwo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od dawna uważane są za ekologiczne. Dlaczego? Przede wszystkim drewno to materiał odnawialny. Mnóstwo drzew rośnie wprawdzie bardzo wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzone są specjalnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest całkowicie biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim nawet niewielkie toksyczne odpady, które wpływałyby negatywnie na środowisko naturalne. W domach drewnianych nie stosuje się surowców syntetycznych. Z uwagi na rewelacyjne właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, by takiego typu dom ocieplić. Nie jest stosowana również papa. Dzięki temu domy z drewna w najmniejszym stopniu nie przyczyniają się do pogorszenia kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają plusy?

Domy tego rodzaju doskonale komponują się z naturalnym otoczeniem. Doskonale wyglądają w sąsiedztwie sielskiego krajobrazu bądź wysokich i niskich gór. Panujący w nich mikroklimat zapewnia rewelacyjne samopoczucie tym, którzy w takim domu mieszkają. W domach z drewna panuje właściwy poziom wilgotności powietrza. Jest ono również świetnie natlenione. Domy z drewna doskonale nadają się dla mających alergię, chorych na astmę i osób borykających się z innymi chorobami dotykającymi układ oddechowy. Są trwałe i niezwykle piękne. Bez wątpienia zasługują na to, by wybrać je zamiast domów murowanych.

Kontakt z nami:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved