Elementy budowlane – dźwigary

Zobacz, gdzie nabyć dźwigary

Szalunki to struktury niezastąpione na większości budów. Przy ich użyciu możliwe jest modelowanie zamierzonego kształtu ścian wylewanych z kompozytu, a także przygotowanie w nich przelotów na okna i drzwi. Szalunki okazują się też potrzebne przy budowie sklepień – wówczas ich istotnym elementem są dźwigary. Bez ich zastosowania wzniesienie wielopiętrowego budynku byłoby niewykonalne. Dźwigary sprawiają, że strop nie opada zaraz po wylaniu i jest w stanie zestalić. Z jakich materiałów wytwarza się dźwigary? Jak można je zdobyć?

Z czego produkowane są dźwigary?

Dźwigar poddawany jest potężnym, sięgającym kilkudziesięciu ton obciążeniom. W związku z tym jego istotną cechą jest wytrzymałość. W dużym stopniu maja na nią wpływ dwa czynniki – jakość produkcji i typ wykorzystanych do tego surowców. Powinny one być pieczołowicie dobrane i wypróbowane pod kątem wytrzymałości na spore naciski. Najlepszym materiałem okazuje się lite drewno takich gatunków jak olcha, topola, sosna i buk. Bardzo istotne jest również należyte zaimpregnowanie dźwigarów, które zabezpieczy je przed szkodliwym działaniem wody, klejów i innych ciekłych preparatów stosowanych na budowie – a więc substancji, które bezpośrednio niszczą strukturę drzewa.

Dźwigary – wynająć czy lepiej kupić?

Firmy, które regularnie parają się wznoszeniem piętrowych obiektów dysponują swoimi dźwigarami. Ich zakup oraz przechowywanie wiąże się jednak z pewnymi wydatkami. Natomiast firmy, które sporadycznie przyjmują zlecenia tego typu, mogą ustrzec się wspomnianych problemów. Dobrym rozwiązaniem dla nich jest skorzystanie z oferty podmiotu, który oferuje wynajem dźwigarów oraz innych części szalunków.

Kontakt z nami:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved