Szalunki – czym są i do czego są przeznaczone?

Potrzebujesz szalunków Kraków? Wejdź na https://abcszalunki.pl/wynajem/

Szalunki to nic innego, jak konstrukcja mająca charakter tymczasowy, którą na ogół wykonuje się z desek. Może ona być wykonana także z drewnianych płyt, które zrobiono z drewna odznaczającego się gorszą jakością. Nie brak jest firm, które decydują się na zrobienie szalunku z elementów metalowych, ale tego typu działanie nie jest zbyt często wybierane. Deskowanie – bo dokładnie tak w inny sposób nazywa się szalunki – powoduje, że mieszanka, która została wylana, zyskuje pożądany kształt. Szalunki wyjmuje się dopiero wtedy, gdy mieszanka zastygnie. Wykorzystując szalunki, można także skutecznie podtrzymać zbrojenie, które zostało wykonane aż do momentu, kiedy wylana mieszanka ostatecznie zastygnie.

Szalunki – jak się je wykonuje?

Wszelkie konstrukcje z betonu robi się na budowie w specjalnych formach, którymi są właśnie szalunki. W pierwszym etapie prac konieczne jest zrobienie szalunku, który następnie zostaje zalany solidnie dobranym betonem. W niektórych przypadkach niezbędne jest zastosowanie zbrojenia. Umieszcza się je jeszcze zanim mieszanka zostanie wylana. Szalunki usuwane są dopiero wtedy, kiedy mieszanka solidnie zastygnie. Na ogół potrzeba na to od około dwóch do aż czterech tygodni. Szalunki wykonywane są chociażby w przypadku fundamentów, betonowych cokołów ogrodzeń oraz sufitów żelbetowych. Cechują się jak widać bardzo szerokim zastosowaniem, a budowa bez nich nie przebiegałaby tak sprawnie.

Szalunki – jakie moduły potrzebne są do wykonania szalowania?

Do przeprowadzenia szalowania potrzebna jest sklejka szalunkowa. Potrzebne są też profesjonalne dźwigary oraz podpory. Często zdarza się, że niewielkich rozmiarów firmy budowlane nie są w posiadaniu własnego systemu szalunkowego. Wówczas wyjściem okazuje się być skorzystanie z pożyczonego sprzętu, który mają w swojej ofercie firmy specjalizujące się w zaopatrywaniu ekip budowlanych w mocowania, dźwigary i sklejkę.

Kontakt z nami:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved