Wykorzystanie szalunków w konstrukcjach betonowych i murowanych

Jeśli chcesz zamówić szalunki Kraków, powinieneś odwiedzić ten adres.

Szalunki, nazywane też deskowaniem, to chwilowe konstrukcje pozwalające na wznoszenie murów budynków. Zwykle stosuje się je w przypadku wylewania murów z betonu – wtenczas są one potrzebne do tego, by nadać im należyty kształt i zapobiec rozlewaniu się kompozytu. Ponadto szalunki stosuje się także podczas wznoszenia budynków murowanych, gdzie ich użycie pozwala na przygotowanie przelotów na okna, bramy oraz drzwi. W tym artykule wytłumaczymy, z czego wykonane są współczesne szalunki i w jaki sposób mogą znaleźć je inwestorzy.

Rodzaje szalunków

Najstarszym typem szalunków jest struktura sporządzona z drewnianych desek czy też grubych sklejek zespolonych ze sobą za pomocą gwoździ, którą można użytkować ponownie po zdemontowaniu. Rozbiórka takich szalunków jest jednakże kłopotliwa – większa część wykonawców i inwestorów decyduje się więc na zastosowanie szalunków wielokrotnego wykorzystania – systemów przeznaczonych do szybkiego i łatwego rozkładania bądź składania. Tego rodzaju szalunki produkuje się z metalu, drewna lub sklejki, jak również łączyć w sobie dwa a nawet trzy materiały. Najczęściej jednak korzysta się ze sklejki – przede wszystkim z takich rodzajów drewna jak brzoza czyi topola, a strukturę scalają głowice ze stalowe bądź aluminiowe, łączniki, belki i narożniki.

Wynajęcie szalunków – nie ma potrzeby ich nabywać?

Podmioty często parające się pracami murarskimi posiadają własne szalunki. Inaczej jest jednak w przypadku inwestorów, którzy zamierzają zamierzających wznieść jeden obiekt i zespołów, które zwykle oferują inne usługi. Kupno wszystkich elementów koniecznych do skonstruowania szalunku nie byłoby odpowiedzialne finansowo . Dużo mądrzejszym wyjściem jest wynajęcie szalunków.

Kontakt z nami:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved