Wynajem szalunków – czy jest opłacalny?

Poznaj ofertę wypożyczalni szalunków Kraków na abcszalunki.pl

Szalowanie jest wymieniane wśród najczęściej wykorzystywanych w budownictwie technik. Na czym polega? Szalunek to pewnego rodzaju forma, w którą wylewany jest cement – zazwyczaj przy budowie fundamentów. Szalunki bardzo często robione są ze sklejki, lecz można zaobserwować też wersje zrobione ze stali, a niekiedy również plastiku. Innymi istotnymi elementami szalunków są dźwigary oraz podpory, które umożliwiają osiągnięcie odpowiednich rezultatów. Niestety ze względu na wysokie koszty nie wszystkie ekipy budowlane posiadają własne szalunki. Gdy okażą się potrzebne, mogą bowiem zwyczajnie je wynająć – tym bardziej, iż wynajem szalunków to aktualnie bardzo popularna usługa.

Wynajem szalunków – dla jakich firm?

Zakup swoich szalunków okaże się dobrym pomysłem dla przedsiębiorstw często otrzymujących zlecenia na wykonanie fundamentów, ponieważ jak przed chwilą nadmieniliśmy, będą one w tym celu absolutnie potrzebne. Jeżeli jednak wykonywanie fundamentów nie jest główną usługą naszej firmy, warto rozważyć atuty, jakie oferuje nam wynajem szalunków. Czemu powinniśmy go wybrać? Głównie ze względów ekonomicznych – wynajęcie szalunków kilka razy do roku okaże się bardziej opłacalne niż ich zakup. Dobrze nadmienić również o wygodzie, gdyż przechowywanie rzadko wykorzystywanych szalunków może powodować duże koszty.

O czym nie zapominać przy wyborze wynajmu szalunków?

Kiedy zdecydujemy się na wynajem szalunków, warto dokładnie przemyśleć to, jaka firma nam je dostarczy. W jaki sposób ją wybrać? Warto zdecydować się na ofertę ekipy specjalizującej się w sprzedaży sklejki dla firm budowlano-remontowych – dzięki temu otrzymamy pewność, że szalunki okażą się solidne i praktyczne. Naprawdę ważna będzie również troska o kontrahenta – w sytuacji, kiedy coraz bliższy jest czas rozpoczęcia prac nie możemy pozwolić sobie na spóźnienia. W razie wątpliwości dobrze z kolei wejść do internetu, by sprawdzić, co o usługach danego przedsiębiorstwa mówią poprzedni klienci.

Kontakt z nami:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved