Gdzie wykorzystuje się zbiorniki ze stali nierdzewnej?

Jednym z najstabilniejszych chemicznie materiałów jest stal nierdzewna. Nie wchodzi w reakcje z kwasami, nie rdzewieje i zachowuje swoje parametry nawet w krańcowych temperaturach. Jest to zasługą zawartego w niej chromu, który przy kontakcie z powietrzem wydziela się ze stopu i tworzy na powierzchni niedostrzegalną warstwę. Chroni ona stal przed szkodliwym działaniem licznych substancji chemicznych, a także polepsza jej wytrzymałość na niekorzystne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są wykorzystywane w wielu sferach przemysłu.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej dla przemysłu kosmetycznym

Ze względu na to, że stal nierdzewna nie reaguje z związkami chemicznymi używanymi do wytwarzania kosmetyków, wykonane z niej zbiorniki są szeroko stosowane w tej branży. Służą one zarówno w procesie produkcyjnym, jak i do składowania sporych ilości ukończonych już preparatów. Wspomniane wyżej właściwości powodują, iż zbiornik nierdzewny jest także znakomitym rozwiązaniem dla zakładów produkujących i przetwarzających materiały opałowe oraz dla przemysłu chemicznego.

Zbiorniki fermentacyjne w sektorze spożywczym

Zbiorniki stalowe są często wykorzystywane w rozlicznych firmach z szeroko pojętej branży spożywczej – w placówkach gastronomicznych bądź zakładach przetwórstwa. W browarach, piekarniach czy gorzelniach nagminnie spotyka się zbiorniki fermentacyjne także wykonane z tego materiału. Oferta przedsiębiorstw zajmujących się produkcją zbiorników nierdzewnych cieszy się powodzeniem w branży spożywczej w głównej mierze dlatego, że na tego rodzaju naczyniach nie zbiera się nalot, który mógłby sprzyjać zanieczyszczeniu ich zawartości mikroorganizmami bądź dzikimi drożdżami.

Copyright © . All Rights Reserved