Gdzie zamówić wydruki 3D? Poznaj ofertę CadXpert

Druk 3D - na tej stronie znajdziesz więcej informacji o korzystnej ofercie.

Drukowanie 3D to usługa adresowana zarówno do przedsiębiorstw, jak i do osób fizycznych. Kto ją najczęściej zleca? Usługa jest adresowana głównie do inżynierów, projektantów CAD, konstruktorów, osób zatrudnionych w działach badawczo-rozwojowych i technicznych, jak również przedstawicieli pozostałych branż przemysłu. Każda osoba albo firma, której potrzebny jest model koncepcyjny bądź prototyp wykonanego przy pomocy technologii DMLS, FDM, SLS,SLA, i PolyJet, może skorzystać z tej usługi przy założeniu, iż nie posiada własnej drukarki 3D.

Drukowanie 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – polski lider w zakresie profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – poza asortymentem świadczy też usługi, takie jak:
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D
Oprócz przytoczonych powyżej usług CadXpert oferuje również szkolenia (stacjonarne i online – webinary). Na stronie firmy znajduje się również strefa wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne artykuły od producentów urządzeń do druku 3D, jak i opracowane przez ekspertów CadXpert. CadXpert jest także pomysłodawcą i organizatorem konferencji Forum Druku 3D.

FDM – druk 3D prototypów oraz modeli koncepcyjnych

Najbardziej rozpowszechnioną technologią druku 3D jest FDM – za jej popularnością stoi bardzo dobry stosunek ceny do jakości, jak również możliwość zastosowania materiałów w ogromnej gamie barw. W trakcie druku w technologii FDM prototyp pokrywa się stopniowo warstwami materiału termoplastycznego – istnieje możliwość określenia grubości warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim za pomocą drukarek 3D MakerBot oraz urządzeń profesjonalnych Stratasys. Z tej techniki druku korzystają osoby potrzebujące prototypów czy też modeli koncepcyjnych.

Druk 3D metodą SLA dla szybkiego prototypowania

Drukowanie 3D metodą SLA to pierwszy, pionierski sposób sporządzania prototypów. Ta technika – zwana także stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy promieniem lasera. Do kogo skierowana jest usługa drukowanie 3D metodą SLA? Do osób lub firm, które potrzebują prototypów precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności proporcji. To technika, która zapewnia niespotykaną rozdzielczość druku i druk detali, wyrazistych konturów, bardzo wąskich elementów oraz wygładzonej powierzchni.

Druk 3D metodą SLS

Technologia drukowania 3D metodą SLS opiera się na podobnej zasadzie jak zaprezentowana powyżej metoda SLA. Również tutaj dodawane są następne powłoki materiału – w tym przypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są najistotniejsze atuty tej techniki wydruku 3D? SLS ma ogromne możliwości produkcyjne. Technologia laserowego scalania proszku poliamidowego zapewnia precyzję kształtu oraz odporność mechaniczną i chemiczną.

Kontakt z nami:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved