Google doradza, jak zatrudnić firmę SEO

Kiedy posiadasz swój biznes i tworzysz dla niego stronę www, z pewnością po czasie zastanawiasz się, jakie działania podjąć, by wyświetlała się ona wysoko w wynikach wyszukiwania. Jasne jest przecież, iż w dzisiejszych czasach obecność w internecie jest jednym z fundamentów sukcesu, bo to właśnie tu znaczna cześć klientów pierwszy raz przeczyta o twojej działalności. Jak zatem wybrać dobrą agencję SEO? Warto kierować się sugestiami ekspertów.

Google podpowiada, jak wybrać dobrą agencję SEO

Nie można negować, iż cały sektor usług SEO, innymi słowy działań mających na celu optymalizację stron internetowych pod wyszukiwarki, powstała i bezustannie rozwija się w zasadzie tylko za dzięki Google. Mimo pojawienia się licznych alternatyw, jak przykładowo DuckDuckGo, Rambler czy też Baidu, w dalszym ciągu najistotniejsze są pozycje wypracowane w wyszukiwarce potentata z Mountain View. Każdy więc, kto chce pozyskać widoczność w internecie, musi zapracować na swoje miejsce na pierwszej stronie w Google. W przypadku usług, gdzie konkurencja jest silna, z reguły nie jest to osiągalne bez doradztwa zawodowców z firmy SEO. Google zdecydowało się pomóc osobom, dla których idea optymalizacji stron jest czymś zupełnie nowym, i nakręciło krótki film o tym, jak rozpoznać rzetelną firmę SEO.

Czym zdaniem Google wyróżnia się solidna firma SEO?

Maile Ohye, pracownik, Google z przeszło 10-letnim stażem, w kilku punktach naświetla, jak poznać rzetelną firmę SEO, wymieniając wśród najistotniejszych cech m.in.:

  • dbałość o całościową widoczność strony internetowej, a nie tylko pozycjonowanie w wyszukiwarce na konkretne słowa kluczowe,
  • zagwarantowanie witrynie wsparcia technicznego oraz praca nad podniesieniem jej użyteczności,
  • nieustanna kontrola kondycji strony i okresową analizę jej statystyk,
  • zdolność szacowania budżetu i czasu potrzebnego do wykonania zakładanych działań,
  • rozpoczęcie pozycjonowania i optymalizacji od wnikliwego audytu strony.

Przedstawicielka firmy Google wskazuje również, że solidna firma SEO w żadnym razie nie obieca spektakularnych wyników z dnia na dzień, bo optymalizacja strony internetowej jest procedurą długotrwałym, nieraz dającą widoczne rezultaty na ogół po paru miesiącach działań.

Copyright © . All Rights Reserved