Jak zorganizować Wigilię w firmie? O usłudze cateringu świątecznego

Pragniesz poznać więcej informacji o cateringu świątecznym w Krakowie? Wejdź na https://lastrada.pl/catering-swiateczny/.

Święta Bożego Narodzenia to czas, który spędza się z reguły wraz z rodziną, jednakże obiady świąteczne urządzane są także w firmach. W wielu przypadkach kadra firmy przygotowuje je sama, własnoręcznie przygotowując bożonarodzeniowe potrawy, lecz w ogromnych przedsiębiorstwach ten schemat działania nie zawsze sprawdza. Żeby zatem ułatwić sobie zadanie planowania firmowych śniadań bożonarodzeniowych, tych w małym gronie, jak i tych dużych, rekomendujemy skorzystać z oferty cateringu świątecznego.

Catering świąteczny – rodzime potrawy i smakowite ciasta

Bez wątpienia na bożonarodzeniowym stole powinny zostać podane typowe świąteczne dania. To przede wszystkim dania rybne, jak chrupki filet z łososia bądź karpia, a także staropolskie zupy – z całą pewnością żurek i barszcz czerwony, a dodatkowo również zupa rybna. Nie może zabraknąć też uszek z kapustą i grzybami, które przeważnie serwowane są razem z wymienionym wyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza świąteczna nie byłaby kompletna bez chłodnych przekąsek, między innymi bez sałatki jarzynowej bądź karpia po żydowsku. Powinno się także zadbać o słodki frykas na koniec obiadu. Na stół bożonarodzeniowy rekomendujemy kutię z rodzynkami, makowiec lub puszysty sernik.

Firmowy catering świąteczny – skonsultuj menu z pracownikami menu

Planowanie bożonarodzeniowego spotkania w firmie warto rozpocząć z kilkunastodniowym wyprzedzeniem. Musisz ustalić dzień spotkania oraz dopasować go do planów urlopów zatrudnionych. Umożliwia to ścisłe oszacowanie potencjalnej liczby gości imprezy, a ostatecznie pomoże zamówić trafną liczbę porcji. Warto omówić z pracownikami menu i wspólnie dobrać te potrawy z portfolio firmy cateringowej, które wszystkim odpowiadają. Ważne jest również to, by ustalić czy któryś z zatrudnionych może mieć reakcję alergiczną, np. na orzechy, które używane są w ciastach, bądź są w załodze firmy wegetarianie. Dla tych pracowników należy zamówić potrawy odpowiadające ich preferencjom dietetycznym. Firmy cateringowe oferujące menu świąteczne przyjmują zamówienia przez większość grudnia, ale nie powinno się zabierać się do w ostatniej chwili.

Kontakt z nami:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved