Komunia w sali czy w domu? Sprawdź nasze porady

Impreza komunijna jest dla pociechy tak samo ważnym zdarzeniem, co sam ceremoniał przyjęcia sakramentu. Nie powinno to zadziwiać, bowiem to zazwyczaj pierwsza faktycznie poważna zabawa rodzinna, na której dziecko zdaje sobie sprawę z tego, iż wszyscy goście skoncentrowani są wyłącznie na nim. Stąd też rodzice robią wszystko, żeby ten dzień pozostał na całe życie w jego pamięci.

Sala komunijna – szukaj jak tylko będzie wyznaczony termin wydarzenia

Jeszcze przed rozsyłką zaproszeń na sakrament rodzice powinni określić czy poczęstują gości we własnym domu czy niezbędne będzie wynajęcie lokalu. Obiad dla zaproszonych w domu jest na ogół możliwe wówczas, jeśli aranżujemy uroczysty obiad jedynie dla bardzo bliskiej kilkunastoosobowej grupy krewnych, jednak to już nieczęste przypadki. Przyjęcia z okazji komunii przeobraziły się w ostatnich czasach w huczne eventy rodzinne, w których bierze udział niekiedy do stu gości, toteż na ogół odbywają się w restauracjach albo domach weselnych. Jeżeli chcemy zarezerwować najładniejszy lokal, warto zacząć poszukiwania sali, jak tylko będzie wyznaczony termin komunii. W sezonie komunijnym dużym problemem może stać się także znalezienie wolnej firmy cateringowej, toteż powinno się wybrać taką salę na organizację przyjęcia, która współpracuje z własnym, doświadczonym dostawcą cateringu, wyspecjalizowanym w przyrządzaniu dań na komunie. Ważne jest również to, by sala na przyjęcie komunijne zlokalizowana była tak, żeby dojazd wszystkich gości z kościoła był błyskawiczny i wygodny.

Organizacja przyjęcia komunijnego – a może okazjonalna sesja zdjęciowa w plenerze?

Nie zapomnij zatrudnić fotografa, który utrwali ku pamięci ten dzień – zarówno obrządek w kościele, jak późniejszy obiad dla rodziny i przyjaciół. Obyczajem są także stylizowane sesje zdjęciowe dziecka w szacie komunijnej oraz jego wspólne zdjęcia z chrzestnymi i rodziną. Sala na komunię powinna zatem wyróżniać się prześlicznymi, estetycznymi wnętrzami. Kolejnym atutem będzie możliwość skorzystania z przylegającego ogrodu, w którym przy słonecznej pogodzie uda się zrealizować sesję zdjęciową pod gołym niebem. Sposobność skorzystania z ogrodu to również atrakcja dla najmłodszych uczestników przyjęcia komunijnego – jeśli będzie ich spora grupa, zalecamy rozważyć wynajęcie animatora, który urozmaici dzieciom czas interesującymi zabawami.
Rzecz jasna, goście obiadu komunijnego kupią podarunki dla dziecka. Rodzice zwykle zgadzają się na całkowitą dowolność z tym obszarze. Jednakże nie będzie w złym tonie, jeśli napiszemy w zaproszeniu, iż nie zgadzamy się na pewne typy podarunków, np. zabawki militarne albo quada.

Kontakt z nami:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved