Masz nieszczelne okna? Skorzystaj z usług specjalistów

Na www.serwismeteo.pl zlecisz uszczelnianie okien PCV.

Stan techniczny okien ma duży wpływ na komfort domowników. Okna ochraniają mieszkanie przed wilgocią i chłodem, ale również separują je od zewnętrznych hałasów. Źle wyregulowane bądź uszkodzone okna nie gwarantują właściwych warunków, co nie tylko niekorzystnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, ale również, ze względu na znaczne straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze powody ku temu, by zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – co warto wiedzieć?

Według specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien powinno się wykonać przynajmniej raz na rok. Nie warto tego lekceważyć, bo po tym czasie potencjalne usterki mogą stać się tak poważne, że nie usunie ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można rozpoznać po oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej siły należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są luzy i, tym samym, ubytki ciepła.

Jak przeprowadzić uszczelnienie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wykonanych z innych surowców, polega przede wszystkim na ich regulacji (przeważnie służy do tego zlokalizowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz założeniu nowych uszczelek, które w wyniku styczności z niskimi i wysokimi temperaturami, wiatrem, jak również wilgocią mogą już po kilku miesiącach stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i specjalistycznych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy zaczynać pracy na własną rękę. Lepiej uczynimy zostawiając to doświadczonej firmie, która oferuje uszczelnianie okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają już nie tylko w Warszawie oraz innych dużych aglomeracjach, ale również i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved