Odwirusowywanie WordPressa – o czyszczeniu infekcji WP

Potrzebujesz sprawdzić, kto oferuje odwirusowywanie WordPressa? Nie zwlekaj! Koniecznie wejdź na wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/

WordPress okazał się w ciągu ostatnich kilku lat tak popularnym systemem zarządzania treścią, że liczbę sklepów oraz stron tworzonych z jego użyciem liczy się już w milionach. Powszechność stosowania tego CMS-a powoduje, iż strony oparte na WordPressie bywają ulubionym celem ataków hakerskich. W sytuacji zawirusowania strony malware, niezbędne będzie usunięcie infekcji z WordPressa.

Jak zidentyfikować zawirusowanego WordPressa?

Logowanie na witrynę jest uniemożliwione? Informacje zmieniły się bez Twojej wiedzy? Na stronie znalazłeś odnośniki do obcych Ci adresów? A może ze strony internetowej wychodzą wiadomości-śmieci? To zaledwie parę z możliwych oznak alarmujących o zawirusowaniu witryny. W takich przypadkach potrzebne jest natychmiastowa reakcja w celu znalezienia źródła infekcji, a następnie przywrócenia witryny do należytego funkcjonowania. Usuwanie wirusów z WordPressa zazwyczaj przekracza wiedzę ludzi, którzy na co dzień zajmują się wyłącznie tworzeniem sklepów i stron na tym systemie zarządzania treścią, wobec tego czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek czy też po atakach hakerów powinno się powierzyć profesjonalistom od tego typu zadań.

Jak przebiega czyszczenie zainfekowanych stron na WordPress?

Specjaliści podejmujący się usuwania infekcji ze stron zaprojektowanych w WordPressie w ramach swoich czynności naprawczych wykonują drobiazgowy przegląd baz danych oraz plików strony. Analizują kod wykorzystanych na stronie wtyczek i motywów, a także pliki wp-config oraz htaccess. W trakcie naprawy zawirusowanego WordPressa dodawane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, które obniżą niebezpieczeństwo następnych infekcji. Jeżeli długotrwała infekcja przyczyniła się do dodania strony do listy wykluczeń (między innymi w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z WordPressa fachowcy mogą podjąć również niezbędne kroki w celu wykreślenia jej z tego rodzaju “czarnych list”. Odwrócenie wszystkich efektów infekcji nie gwarantuje, iż taka sytuacja nie nastąpi za jakiś czas, dlatego ważne jest regularne uaktualnianie WordPressa i wykorzystywanych na stronie internetowej wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved