Proteza czy implanty zębów? Co warto wybrać?

Niegdyś osoby, które z rozmaitych przyczyn straciły zęby, skazane były na to, żeby korzystać z protez. Nie jest to oczywiście dobre wyjście, gdyż protezy potrzebują pracochłonnej opieki, zaś ich noszenie nie jest zbyt komfortowe. Dlatego tak dużym uznaniem cieszą się implanty, które są dużo bardziej komfortowe, ale także posiadają sporo innych zalet. Implantologia bowiem umożliwia osiągniecie widocznych długo efektów, do zera ograniczając ryzyko wypadnięcia implantu. Dobrze więc dowiedzieć się, jak przebiega operacja wykonania implantów zębów, które rodzaje są wykorzystywane przez dentystów implantologów oraz jak wyszukać lekarza, który wszczepi dla nas implanty zębowe.

Nowoczesne metody implantologii

Dziś implantologia wykorzystuje dwa typy implantów – najpopularniejsze o długości 10 mm i nieco krótsze, czyli 6 mm. Implant wykonany z odpowiedniego rodzaju tytanu jest umieszczany w przyzębiu chorego, a organizm pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia zaś umożliwia duże zmniejszenie okresu leczenia – chory nie odczuwa jakichkolwiek dolegliwości już po dziewięćdziesięciu dniach. Do tego czasu musi stosować chłodne kompresy, zaś od razu po zabiegu – unikać alkoholu, palenia papierosów oraz bardzo ciepłych dań. Istotne będzie również wykorzystywanie specjalnych preparatów, które zwalczają dyskomfort oraz obrzęk.

Skuteczna i bezbolesna implantologia

Implantologia wywiera spory wpływ na jakość życia chorych – z tego względu tak istotne okazuje się to, żeby wybrać odpowiedniego stomatologia. Jak więc ustrzec się przykrych niespodzianek i trudności ze zdrowiem? Słusznie zrobimy powierzając wykonanie implantów zębowych stomatologowi ze sporym doświadczeniem i korzystnymi komentarzami poprzednich klientów. Gdzie je wyszukać? Przede wszystkim w sieci. Po wpisaniu w Google lokalizacji gabinetu stomatologicznego na pewno znajdziemy istotne wskazówki.

Copyright © . All Rights Reserved