Uszczelnianie okien – czy taka usługa jest niezbędna?

Więcej szczegółów o uszczelnianiu okien Warszawa na serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/.

Odczuwasz chłód wiejący od okna bądź drzwi balkonowych? To nieomylny znak, że potrzebne jest uszczelnianie okien. Wykonuje się je w rozmaitych sytuacjach – po zamontowaniu okien w nowo wybudowanych apartamentach, jednak oraz w oknach kilkuletnich, w jakich zużyły się uszczelki. Dowiedz się, na czym polega uszczelnianie okien oraz dlaczego jest tak ważne!

Na czym polega uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien to nic innego jak asekuracja okien stosownymi materiałami, aby przez nieszczelności nie uciekało ciepło powietrze. Według badań przez nieszczelne okna może wydostawać się z mieszkania nawet 30% ciepła! To wszystko przekłada się komfort mieszkania, jakkolwiek oraz na rachunki – dlatego prawidłowe uszczelnienie okien jest niezwykle istotne.
Uszczelnianie okien wykonuje się od wewnątrz oraz od zewnątrz. W obu tych sytuacjach wykorzystuje się inne materiały – do uszczelniania okien od wewnątrz używa się przede wszystkim silikonów, folii paroszczelnych oraz innych materiałów paroizolacyjnych, a do uszczelniania okien od zewnątrz – taśmy z pianki, folii i innych materiałów paroprzepuszczalnych.

Kiedy wezwać zawodowców od uszczelnienia okien?

Jeśli odczuwasz chłód wiejący od okien, świadczy to o tym, iż z pewnością trzeba je uszczelnić. Przyczyną konieczności wykonania uszczelniania okien ma prawo być zużyta uszczelka, lecz również błędy montażowe.
Uszczelnianie okien warto również wykonać zawsze w nowym domu bądź też mieszkaniu (po wybudowaniu lub ewentualnie odbiorze). Eksperci zadbają o to, żeby w miejscu, w jakim miejscu ościeżnica łączy się z murem, nie było żadnych szczelin oraz zastosują właściwe materiały izolacyjne.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved