
Utylizacja mebli Kraków - usługa dostosowana do waszych potrzeb.
Większość z nas na pewno doskonale zna problem, jakie sprawiają rzeczy, których w tej chwili już nie potrzebujemy, a których z rozmaitych względów nie potrafimy wyrzucić. Aby nie zagracały powierzchni domu, zazwyczaj przestawiamy je do piwnicy, na strych lub do komórki lokatorskiej. Szkopuł jednak w tym, że po kilku latach także te schowki stają się tak zapchane, iż zwyczajne ich użytkowanie okazuje się do zniesienia. Dopiero to popycha wielu z nas do przystąpienia do gruntownych porządków, będących przesłanką do tego, żeby pozbyć się nazbieranych przedmiotów. Takie duże sprzątanie często organizujemy też, kiedy nabywamy zaniedbany dom lub dostajemy w spadku po kimś mieszkanie. Warto zatem mieć pojęcie, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak szybko wykonać wywóz starych mebli z mieszkania, piwnicy i poddasza.
Zleć odbiór starych mebli i nie wyrzucaj ich do śmieci komunalnych
Śmieci takie jak popsute meble, sprzęt AGD i RTV, elementy stolarki okiennej czy zużyte panele podłogowe lub ścienne nie powinny zostać wyrzucone do zbiornika zarezerwowanego na odpady zmieszane. Jeśli chcemy się ich pozbyć, do wyboru mamy kilka możliwości. Pierwsze to osobiste odwiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u – wymaga to jednak posiadania odpowiednio pakownego samochodu. Następne to skorzystanie z gminnej zbiórki takich śmieci. Te odbywają się z reguły w miesięcznych odstępach – do czasu najbliższej zbiórki musimy więc zagospodarować miejsce na zdeponowanie śmieci o sporej objętości. Najwygodniejsze jest ostatnie wyjście – zamówienie kontenera na śmieci, który po zapełnieniu odwiezie odnajmujący go podmiot. Zadba on również o legalny recykling zebranych odpadów. Firmy wypożyczające kontenery nierzadko świadczą również fachową asystę przy opróżnianiu strychu, piwnicy względnie całego domu.
Utylizacja starych mebli – na czym polega?
Jeżeli stare meble będą oddane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych albo przedsiębiorstwa zajmującego się utylizacją zawodowo, nie skończą spopielone ani porzucone na składowisku. Po rozmontowaniu ich na elementy podstawowe i posortowaniu komponentów według surowca, z jakiego są wytworzone, mogą być ponownie przetworzone, dzięki czemu posłużą do stworzenia nowych sprzętów. Utylizacja mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w większości są one wykonane, sprowadza się zazwyczaj do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które później wykorzystuje się do złożenia kolejnych biurek, łóżek bądź regałów.
Kontakt z nami:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina
Mob.: +48 501 322 008
E-mail:
[email protected]