Wywóz odpadów w czasie remontu – kontenery na gruz

Wiele śmieci nie wolno wyrzucać do pojemników komunalnych. Idzie tu zwłaszcza o te, które wytwarzamy w toku wszelkiego rodzaju prac ogrodowych i budowlanych, gruntownych porządków w piwnicy bądź na strychu oraz odśnieżania. Odpady takie jak gruz, chemikalia, elementy stolarki podłogowej lub otworowej, śnieg lub elementy gumowe powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera dostarczonego na czas przeprowadzenia prac. Jak go zamówić? Który z oferowanych typów kontenera będzie w naszym przypadku najlepszym rozwiązaniem?

Kontenery – rodzaje i pojemność

Szukając kontenera, warto skoncentrować się przede wszystkim na jego pojemności. Jeśli ta będzie zbyt mała, zwyczajnie nie zmieszczą się w nim wszystkie śmieci wytworzone w czasie prac. Jeżeli natomiast wybierzemy za duży kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty , bowiem cena wynajmu jest zależna między innymi od jego kubatury. Największe kontenery na gruz i inne śmieci mają objętość dochodzące do kilkunastu m3. W większości prac remontowych całkowicie wystarczające będą jednak kontenery o objętości 6 metrów sześciennych – bez problemu zmieścimy w nich gruz, rozebrane okna i ościeżnice, a także skute płytki ceramiczne i zerwane panele podłogowe.

Kontener – w jaki sposób go wynająć?

Kontener na gruz możemy wypożyczyć od podmiotu zajmującego się transportem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu funkcjonują nie tylko w dużych miastach, takich jak Kraków czy Gdańsk, ale też w mniejszych miejscowościach. Firma przywozi kontener w określone miejsce. Kontener musi zostać zapełniony w wyznaczonym w umowie okresie. W przypadku przekroczenia terminu, dostawca kontenera może nałożyć dodatkowe opłaty. Po napełnieniu wynajmujący zabiera od nas kontener wraz z zawartością, która później podlega legalnej utylizacji.

Copyright © . All Rights Reserved