Zaplanowanie chrzcin nie musi być wyzwaniem. Sprawdź nasze porady

Oferta lokalu na chrzciny w rozsądnej cenie. Przekonaj się co dla Was mamy.

Dla młodych rodziców chrzciny są pierwszą ważną familijną okolicznością, w której centrum znajdzie się nowo narodzone dziecko, stąd też starają się, by wszystko w ten dzień było doskonałe. Organizacja chrzcin bywa jednak trudne, w szczególności jeżeli na chrzcie ma pojawić się duża grupa bliskich i przyjaciół. W tym wpisie znajdziesz garść porad, które pomogą ci w tym procesie.

Organizacja chrztu – o czym musisz pamiętać?

Wiele lat temu chrzciny miały miejsce zaraz po narodzinach dziecka, niekiedy wręcz w tym samym dniu, z uwagi na dużą śmiertelność noworodków. Z upływem lat chrzest przekształcił się w ważny dzień nie tylko dla bliskiej rodziny pociechy, skutkiem tego jest planowany na ogół kilka miesięcy po jego narodzinach. Umożliwia to wnikliwe przemyślenie najważniejszych kwestii tej okoliczności, czyli wybór rodziców chrzestnych, a także świątyni, w której będzie mieć miejsce uroczystość. Wybierając w parafii dzień chrztu trzeba uwzględnić to, ile czasu będzie nieodzowne na zaproszenie gości, jak również przygotowanie dla nich poczęstunku i noclegu, o ile będą przybywać do nas z odległych miast. W rozesłanych zaproszeniach radzimy dodać prośbę o konfirmację przez zaproszonych swojego uczestnictwa, co jest nieodzowne do obliczenia ile osób ostatecznie przyjdzie nam ugościć. Nie krępujmy się też podać do wiadomości, jakiego podarunku oczekujemy dla dziecka. Goście głównie skupiają się na zabawkach, aczkolwiek rodzicom bardziej pomogą użyteczne prezenty, jak przykładowo fotelik do auta, kołderka dla dziecka albo zestaw ubrań.

Na co zwrócić uwagę dobierając lokal na przyjęcie z okazji chrztu?

Zaledwie kilkanaście lat temu chrzciny planowano zwykle w mieszkaniu rodziny dziecka, więc nie każdy obecny podczas mszy w kościele bywał zapraszany na uroczysty poczęstunek. Współcześnie normą jest już wspólny obiad dla dużej grupy członków rodziny oraz dalekich i bliskich znajomych młodych rodziców. Przeglądając propozycje lokali, gdzie można zorganizować przyjęcie z okazji chrztu, szukaj tych, które nie tylko wynajmują bajecznie udekorowane wnętrza, ale też współdziałają z firmą cateringową, która przyszykuje kartę dań harmonizującą z charakterem obiadu i która zapewni profesjonalną obsługę gości. Jeśli sakrament ma mieć miejsce w okresie letnim, radzimy wybrać lokal na chrzciny z wejściem do ogrodu, w którym rodzina bądź fotograf zrobi przepiękne zdjęcia, a kilkuletni goście imprezy zamiast dąsać się przy stoliku mogą wybiegać się na świeżym powietrzu. Istotny jest także taki dobór lokalu na przyjęcie z okazji chrztu, aby przejazd z kościoła do miejsca zabawy nie trwał zbyt długo, podobnie jak transport biesiadników do wynajętego noclegu czy domu.

Kontakt z nami:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved