Kufry motocyklowe – na jakie się zdecydować?

Dowiedz się, gdzie nabyć kufry boczne, wejdź na www.legato-motocykle.pl.

Podróże motorem są wygodne i dają poczucie wolności, lecz gdy szykujemy się na dłuższą wycieczkę lub kilkudniowy wypoczynek może się okazać, iż wszystkie potrzebne nam rzeczy nie zmieszczą się w standardowej wielkości plecaku czy camelbagu. Nierzadko także przewożony ekwipunek jest bardzo ciężki przez co zamocowanie go na plecach może mocno wpływać na bezpieczeństwo kierowcy. W takich wypadkach trzeba rozważyć zakup kufra motocyklowego.

Kufer centralny oraz boczny – główne różnice

Głównym problemem, przed którym staje posiadacz pojazdu szukający kufra motocyklowego jest to, czy zaopatrzyć się w kufry boczne czy lepiej postawić na kufer centralny. Jeśli z jednośladu korzystamy przede wszystkim do poruszania się po mieście, a nasze dalsze wyjazdy to zwykle jednodniowe, niedalekie wypady za miasto, wystarczy po prostu kupić i zamontować kufer centralny. Pojemność kufrów centralnych waha się przeważnie od trzydziestu do pięćdziesięciu litrówi jest to pakowność wystarczająca, żeby zmieścić wszystkie niezbędne akcesoria, dodatkową kurtkę, rękawiczki, a czasem nawet kask dla pasażera. Zaletą kufrów centralnych jest to, że ciężar rozkłada się równomiernie, bo instalowane są one za plecami motocyklisty. Odmiennie wygląda to przy instalacji kufrów bocznych – są one zakładane po jednym z każdej strony motocykla. Z tej też przyczyny przy przewożeniu cięższych przedmiotów trzeba mieć na uwadze, aby masa ładunku podzielić w miarę po równo na oba kufry, żeby nie przyczynić się ściągania pojazdu w czasie jazdy na lewo albo prawo.

Cena kufrów motocyklowych to znaczący faktor dla kierowców

W sklepach oferowanych wiele kufrów motocyklowych, które różnią się od siebie nie tylko pojemnością, ale też tworzywem, z którego są sporządzone (np. wzmocnione polimery albo wytrzymałe oraz lekkie aluminium). Zdecydowanie wybierając kufry na motor powinniśmy kierować się w głównej mierze ich jakością i tym, czy zapewniają ochronę umieszczonym w nich rzeczy. Niemniej jednak dla licznych miłośników jednośladów istotnym czynnikiem, często mającym spory wpływ na końcową decyzję o ich zamówieniu, będzie też ich cena. Kufry centralne, ze względu na to, że są mniejsze i prostsze w montażu, nie są znacznym kosztem. W dobrej jakości kufer tego rodzaju można się wyposażyć już za paręset złotych. Tymczasem kufry boczne, które nabywa się wraz z kompletnym zestawem do instalacji na motorze, zawierającym niezbędne stelaże, adaptery, ale też często i zabezpieczenia antywłamaniowe, to już wydatek zbliżony do paru tysięcy złotych.

Kontakt z nami:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved